Proč byste si měli koupit med od nás?

Zaměřili jsme se na zpracování medu tím nejlepším a šetrným způsobem.

 • při vybíráni medu jsme opatrní, snažíme se aby neuhynula žádná včela zbytečně naším hrubým přístupem. Vyndaváme rámek po rámečku, pečlivě ometáme všechny včelky zpátky do úlu. Nově jsme si pořídili ometač včel a tak včely při vybírání medu zbytečně nedráždíme, vše jde rychle, než se vzpamatují už jsme o kus dál.
 • Vždy včelám necháváme dostatek zásob, nevybíráme jim všechno. Naše včely nehladoví.
 • pravidelně obměňujeme včelí dílo, tedy rámečky. Med včely ukládají do pěkných rámečků, nejsou staré a černé ani z podzimního léčení
 • Med vytáčíme vždy raději později, tak víme, že je dostatečně odpařený, tedy zralý
 • Medomet, odvíčkovací zařízení, síta, a ostatní pomůcky pro vytáčení medu máme v nerezu a udržujeme je čisté.
 • Pro vytáčení medu máme vyhrazenou místnost.
 • Med skladujeme v plastových nádobách které jsou schváleny pro použití v potravinářském průmyslu.
 • Plníme ho do nových sklenic a nahříváme ve speciální tepelné komoře pouze do teploty, která ho nijak nepoškodí.
 • Medy posíláme na rozbor, hodnoty jsme měly vždy skvělé a tak každý rok získáváme certifikát, který splňuje předpisy evropské i české normy (ty jsou přísnější) Můžeme  tedy používat označení Český med.
 • Při vytáčení medu si uděláme pěknou atmosféru s domácí pohodou.
 • Včelám vždy poděkujeme. Opravdu obdivujeme jejich píli.
Jaké medy nabízíme aktuálně:

Med květový  – v letošním roce v našem okolí nebyla řepka, takže se jedná o med z prvních jarních lučních květů, ovocných stromů aj.

Med pastový –  květový med se mechanicky pomalu promíchává, až získá pastovitou formu. Výhodou je, že med si zachovává svou kvalitu a všechny klíčové vlastnosti. Nepřichází  se o žádné účinné látky. Manipulace s  medem je mnohem jednodušší, protože není tuhý jako běžný tekutý med při krystalizaci.

Med smíšený – pochází ze snůšky nektarového a medovicového původu bez výrazné převahy jednoho druhu. Je to především med z malin a ostružin, z lípy, z později kvetoucích bylin a květin, z lesních bylin a medovice. Je tmavší barvy, krystalizuje pomaleji.

Med lipový – tradiční rej na lípě když rozkvete a vůně ve včelíně hlásí lipový med

Med akátový –  Neopakuje se každým rokem, že včely přinesou med z akátu. Tak si ho hýčkáme.

Med medovicový – lesní – tmavý med. Vždy nejvíce žádaný. Jak říká většina zákazníků    ” všechny medy  jsou výborný, ale dejte mi ten tmavý, tekutý ” :-)). Letos jsme ho měli jen pár sklenic, takže už bohužel v nabídce na prodej není.

Každá sezóna nabízí chuťově trochu odlišný med. Podle toho, co zrovna kvete, když jim počasí dovolí vylítnout z úlu. Také záleží na tom, zda jsou dostatečně silné, aby mohly nanosit zásoby nejen pro svoji potřebu ale i něco navíc, tedy pro nás. A navíc je na každém stanovišti trochu odlišná včelí pastva. Každý rok jsme tedy překvapeni. Zatím vždy mile. Měli jsme možnost ochutnat i medy z ciziny upřímně prohlašujeme, že náš český med je prostě nejlepší!


Ceny medu – ZDE