Chov matek v roce 2019 je ukončen. Pokud se na vás nedostalo (některé objednávky s termínem květen a červen), a budete mít o matky zájem i nové sezóně, zašlete mi prosím novou objednávku pro rok 2020. 

Cena matek v nové sezóně:

Matky zasílané poštou: 450,-  Kč

Matky osobně převzaté: 400,-  Kč

Před zasláním matek se s vámi vždy domlouvám, zavolám, pošlu SMS nebo e-mail, abych měla jistotu, že vaše objednávka stále platí, a že máte možnost si matky vyzvednout.

Matky si můžete vyzvednout po předchozí domluvě také osobně, většinu jich však zasílám poštou.

Matky posílám na dobírku českou poštou a zaplatíte je tedy při vyzvednutí. Cena poštovného je podle váhy zásilky a způsobu poslání (cca 100,- až 130,-  Kč). Připočítávám tuto částku až na poště, takže ji nevím předem a nemáte ji uvedenou na dokladu. Balné a klícka na matku je zdarma.

Pokud se stane:

  • že vám avizované matky nedorazily do dvou dnů, okamžitě mi zavolejte, budeme po nich pátrat podle čísla rekomanda
  • že vaše objednávka již neplatí a objednané matky nechcete, prosím vás o zprávu předem, že rušíte objednávku! Nabídnu matky jiným zájemcům včas.
  • že se vám neozývám a máte objednávku, prosím zavolejte mi. Je možné, že v záplavě e-mailů jste se někam zatoulali.
  • že byste chtěli matku a nemáte objednávku. V tuto chvíli je ještě možné vyplnit objednávkový formulář.  Matky by nebyly hned, ale až po vyřízení objednávek, co mám již evidované, cca v půlce července. Vše je závislé od situace se včelami (loupež, počasí, atd)

V současné době jsem téměř pořád u včel v lese a na internet chodím méně. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, raději mi zavolejte, lepší je k večeru, cca 19-21 hodina.

Přeji všem včelařům krásnou sezónu, dobrý med a hodně potěšení se včelkami.

Matky, které čekají na odeslání. Pusťte si video i se zvukem, uslyšíte kuňkání matek

 

Vaše objednávky matek pro letošní rok